Otoplus Letgo
Sıkça sorulan sorular
0 / 20
 • Araba satarken
 • Araba alırken
Arabamı satmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
 • İlk önce araban için ön fiyat teklifi alman gerekiyor: letgo uygulamasına gir, arabanı yüklemeye başla ve hemen ön fiyat teklifini al. Aynı zamanda otoplus web sitesi üzerinden arabana ait bilgileri girerek ön fiyat teklifi alabilirsin.
 • Ön fiyat teklifimizle ilgileniyorsan, tercih ettiğin merkezimizde istediğin gün ve saatte ücretsiz ekspertiz randevunu online olarak oluşturabilirsin. Sonrasında seni arayarak yanında getirmen gereken belgeler hakkında bilgi vereceğiz. Merak ettiğin tüm soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.
 • Merkezimizde uzman eksperlerimiz tarafından gerçekleştirilen ve ortalama 30 dakika süren ekspertiz sonrasında son fiyat teklifimizi sunuyoruz. (Ön fiyat teklifimiz ile son fiyat teklifimiz arasında ekspertiz sonucu nedeniyle fiyat farkı oluşabilir.)
 • Son fiyat teklifimizi kabul edersen hemen satış işlemlerine geçiyoruz ve noter işlemleriyle eş zamanlı olarak ödemeni güvenli bir şekilde banka hesabına yatırıyoruz.
Çalışma saatleriniz nedir?

Merkezlerimiz sekmesinden tüm araba alım merkezlerimizin çalışma saatlerine* ulaşabilirsin.

*T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan genelgeler doğrultusunda çalışma günleri ve saatleri değişiklik gösterebilir.

Araba bayisiyim. Size araba satabilir miyim?

Evet, iyi bir haberimiz var; araba bayilerinden de araba alıyoruz.

Koronavirüse karşı ne önlemler alınıyor?

Misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı bizim için çok önemli. Bu sebeple ekspertiz merkezimizde tüm Covid-19 önlemlerini alıyoruz. Ekspertiz merkezimiz düzenli aralıklarla dezenfekte ediliyor. Merkezimizdeki tüm otoplus profesyonellerimiz ekspertiz süresince eldiven ve maske kullanıyor; merkezimizdeki tüm çalışanlarımız tüm gün boyunca tüm gereken önemleri alıyorlar. Merkezimize maskesiz giriş yapılamayacağı için maskeyle gelmeni rica ediyoruz.

Hangi arabalar fiyat teklifi alabilir?

Tüm bu kriterleri kapsayan arabaları değerlendirmeye alıyoruz:

 • 160.000 km'yi aşmamış, 2005-2022 model
 • 6 aydan büyük ve 6.000 km’yi aşmış
 • Kilometre bilgisi değiştirilmemiş
 • Ruhsatta araç cinsi bölümünde "otomobil" yazan (taksi, ticari veya kamyonet olarak geçmeyen)
 • Taksi geçmişi olmayan
 • Airbag işlemli veya açılmış olmayan
 • Tavanı boyanmamış veya değişmemiş olan
 • Ağır hasar veya pert kaydı olmayan
 • Sel/su hasarı olmayan
 • Modifiye edilmemiş
 • Çalıntı kaydı veya şaside işlemi olmayan
 • Vergi/ceza borcu olmayan
 • Üzerinde haciz/ipotek olmayan
 • Tramer kaydı araba değerinin %10’undan az olan
 • En fazla 1.25 milyon TL değerinde
Arabama verilen ön fiyat teklifi nasıl belirleniyor?

Ön fiyat teklifi, paylaştığın araba bilgilerine ve aynı özelliklere sahip arabaların piyasadaki ikinci el satış fiyatlarına göre belirlenir. Fiyatlandırma algoritmamız sayesinde sana şeffaf ve değerinde fiyat teklifi vermeye çalıştığımıza emin olabilirsin.

Verilen teklifi beğendim. Sonrasında ne yapmam lazım?

Ön fiyat teklifimizle ilgileniyorsan, tercih ettiğin merkezimizde istediğin gün ve saatte ücretsiz ekspertiz randevunu online olarak oluşturabilirsin. Randevuna gelirken kimliğini, arabanın ruhsatını ve yedek anahtarlarını yanında getirmeyi unutma ve lütfen arabanın yıkanmış ve temizlenmiş olduğuna emin ol. Arabanın sahibi değilsen, işlem yapılabilmesi için araba sahibinden adına verilmiş bir vekaletname olması gerekir.

Kaç kez ön fiyat teklifi alabilirim?

İstediğin kadar ön fiyat teklifi alabilirsin.

Ekspertiz süreci nasıl işliyor?

otoplus ekspertiz merkezinde araban güvenilir ve profesyonel eksperlerimiz tarafından incelenir. Lütfen randevuna gelirken kimliğini, arabanın ruhsatını ve yedek anahtarlarını yanında getirmeyi unutma ve arabanın yıkanmış ve temizlenmiş olduğuna emin ol. Yaklaşık 30 dakika sürecek ekspertiz işlemi sonrasında sana son fiyat teklifimizi sunarız.

Nasıl ekspertiz randevusu alabilirim?

letgo uygulaması veya otoplus internet sayfası üzerinden ön fiyat teklifi aldıktan sonra tercih ettiğin merkezimizde istediğin gün ve saatte ücretsiz ekspertiz randevunu online olarak oluşturabilirsin. Sonrasında seni arayarak yanında getirmen gereken belgeler hakkında bilgi vereceğiz. Merak ettiğin tüm soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Ekspertiz randevusuna gelirken yanımda hangi belgeler olmalı?

Randevuna gelirken kimliğin, arabanın ruhsatın ve yedek anahtarların yanında olmalı ve ayrıca araban yıkanmış ve temizlenmiş olmalıdır. Arabanın sahibi değilsen, işlem yapılabilmesi için araba sahibinden adına verilmiş bir vekaletname olması gerekir.

Ekspertiz merkezleriniz nerede?

Merkezlerimiz bölümünden tüm lokasyonlarımızın adresine ulaşabilirsin. Daha fazla yerde hizmet vermek için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor

Ekspertiz sırasında hangi kontroller yapılıyor?
 • Arabanın genel bilgilerinin tespiti
 • İç aksam kontrolleri
 • Boyanmış ve değişen parçaların kontrolü
 • Mekanik kontroller
 • Diyagnoz ve ekspertiz raporunun sisteme kaydedilmesi
Ekspertiz ücretli mi?

Ekspertiz hizmetimiz ücretsizdir.

Ekspertiz randevuma geç kalırsam iptal mi olur?

Hiç sorun değil, yeni bir randevu oluşturmak için 0850 955 50 50 nolu telefondan bize ulaşabilirsin.

Yapılan ekspertize nasıl güvenebilirim?

Araban otoplus ekspertiz merkezinde güvenilir ve profesyonel eksperlerimiz tarafından incelenirken sen de tüm süreci izleyebilirsin.

Ekspertiz sonrasında verdiğiniz son teklif nasıl belirleniyor?

Son fiyat teklifi hesaplanırken arabanın durumu, kullanımı, hasar kaydı ve mevcut pazar talep ve arz durumu gibi birçok unsur göz önüne alınır.

Ekspertiz randevusu almadan gelebilir miyim?

Ekspertiz merkezimizdeki yoğunluğa göre beklemen gerekebilir bu sebeple işlemlerin daha hızlı yürütülmesi için randevu almanı tavsiye ederiz.

Ödeme süreci nasıl işliyor?

Son fiyat teklifimizi kabul edersen hemen arabanın satış işlemine başlıyoruz. Noter işlemlerinin hızlıca tamamlanması için kimliğine, arabanın ruhsatına, yedek anahtarlarına ve banka hesabı bilgilerine ihtiyacımız olacak. Arabanın sahibi değilsen, işlem yapılabilmesi için araba sahibinden adına verilmiş bir vekaletname olması gerekiyor. Noter işlemleri ile eş zamanlı olarak paranı "güvenli ödeme sistemiyle" banka hesabına anında yatırıyoruz.

Ödeme nasıl yapılıyor?

Ödemeyi ruhsat sahibinin banka hesabına transfer yapıyoruz.

Ödemeyi nasıl ve ne zaman alabilirim?

otoplus’a arabanı satarken seni yoracak hiçbir prosedürle uğraşmadan ödemeni gönül rahatlığıyla alabiliyorsun. Arabanı satmaya karar verdiğinde noter işlemleri ile eş zamanlı olarak paranı "güvenli ödeme sistemiyle" banka hesabına yatırıyoruz.

Komisyon bedeli alınıyor mu?

Hayır, araba satışında bir komisyon bedeli almıyoruz.

Noter ücretini kim karşılıyor?

Noter satış bedelini arabayı satın alan taraf olarak biz karşılıyoruz.

Satış işlemleri ne kadar sürüyor?

Ekspertiz sonrasında hemen noter işlemlerine geçiyoruz. En kısa zamanda işlemleri tamamlıyoruz.

Satış işlemlerini kim yürütüyor?

Satış işlemlerini iş ortaklarımızla yürütüyoruz.